Ергономічний матрацик для новонароджених Cocoonababy, Red Castle, Франція – від першого дня створення до сьогодення

«Мама не може тримати дитину на руках 24 години на добу, але в коконі, який завдяки своїй формі заміняє тепло і комфорт материнських рук, дітки відчувають себе більш спокійно і не так самотньо», розповідають лікарі французького госпіталя в Марселі.

Створенню матрацика Cocoonababy в 1995 році, такого собі «гніздечка», в якому дитина почувається так же затишно і зручно, як в обіймах мами, передують десятки років досліждень новонароджених у відділенні неонатології.

Лікарі відділення розповідають «Ми дійшли висновку: якщо дитину відразу після народження розмістити в природному положенні зародка, її організм розвивається правильно, не виникає тих патологій, що спостерігаються в інших випадках. Необхідно було лише винайти засіб, який міг би забезпечити таке природне положення».

І цей засіб було створено руками пані Даніель Сальдюксі, кінезіотерапевта, яка вирізала першу модель кокона із піноматеріалу за допомогою електричного ножа своєї бабусі. Зробивши в піноматеріалі поглиблення, які відповідають вигинам тіла дитини, Даніель Сальдюксі разом з колегами почала думати над тим, як зробити ці поглиблення податливими, але в той же час пружними. Так, було створено маленьке гніздечко, в якому дитині затишно і спокійно.

Спочатку лікарі клали в кокон лише недоношених діток, щоб вони могли нормально розвиватися і отримувати те, чого були позбавлені через передчасні пологи. Але помітивши, що положення, в якому лежать новонароджені в коконі, позитивно впливає на їхнє здоров'я, лікарі зрозуміли, що його потрібно використовувати не лише в інкубаторах для недоношених дітей, а й в звичайних умовах для дітей, що народилися в термін. Потрібно було лише збільшити розмір кокона».

В 2007 році Даніель Сальдюксі звертається до компанії Red Castle і пропонує разом із французькими медиками виготовляти гніздечка-кокони. Джил та Франсуа Мерле, подружжя, яке створило компанію Red Castle, підтримали цікаву пропозицію і почали виробництво ергономічного матрацика, в якому були продумані всі деталі – градус нахилу під спинкою малюка, розмір обмежувача під ніжки, бортики, наповнювач з кількох шарів, що не заважав, а сприяв рухам малюка.

З дня створення ергономічного матрацика Cocoonababy ним користувались сотні тисяч батьків немовлят, і за всю історію використання лікарі та співробітники компанії Red Castle не отримали жодного негативного відгуку, а лише позитивні слова подяки.

Ергономічний матрацик Cocoonababy має переваги, яких не має жоден інший продукт на ринку, бо він був створений не з метою продажу та отримання прибутку, а розроблений лікарями для покращення умов життя новонароджених.

Так, з точки зору ортопедів кокон Cocoonababy:

  • сприяє рухам голови малюка і знижує ризик виникнення позиційної плагіоцефаліі, тобто деформації голови дитини, викликаної тривалим перебуванням в одному положенні;
  • сприяє розвитку мускулатури спини;
  • запобігає асиметричному положенню малюка і, як наслідок, появі сколіозу в старшому віці. З точки зору нейропсихології кокон Cocoonababy:
  • сприяє тому, що малюк торкається ручками свого обличчя, у нього розвивається хапальний рефлекс;
  • завдяки згрупованому положенню, в якому малюк знаходиться в коконі, він відчуває свої ручки і ніби створює свій простір, який необхідний йому для впевненості та спокою.

Лікар відділення неонатології пояснює: «Коли новонароджена дитина лежить на спині на рівній поверхні, у неї ще не достатньо сил, щоб самій піднести ручки до обличчя, тому вони знаходяться з боків, а не перед очима. В коконі ж дитина знаходиться в згрупованому положенні, в якому їй легко підносити ручки до обличчя, торкатися його, навіть класти пальчик до ротика, як це було у мами в животику. Завдяки кокону дитина отримує уявлення про простір, бачить перед очима свої руки, вчиться координувати свої рухи, їй спокійно та затишно».

З точки зору гастроентерологів:

завдяки нахилу матрацика 20° і тому, що ніжки малюка підняті до животика (так як знаходяться на валику-обмежувачу), знижується ризик виникнення рефлюксу, який часто стає причиною поганого сну і болю в животику.

Лікар відділення неонатології госпіталя Марселя пояснює: «Коли дитина знаходиться в животі мами і намагається витягнутися, матка не дозволяє цього зробити, утримуючи дитину в правильному положенні. Коли ж після народження малюка кладуть на рівну поверхню, він тягнеться і в такому положенні у нього розкривається шлунок і в результаті відбувається кислотний рефлюкс. В коконі, який утримує малюка в згрупованому положенні, ризик виникнення рефлюксу значно знижується».

З точки зору психологів:

в моменти, коли малюк не спить в коконі, йому зручно встановлювати контакт з оточуючими його людьми, так як завдяки нахилу ергономічного матрацика він бачить все, що відбувається навколо нього, а не лише стелю, як це буває, коли дитина лежить на рівній поверхні. Кокон рекомендують використовувати з першого дня народження і до моменту, коли малюк починає намагатися перевернутися на бочок (3 – 4 місяці).

Ергономічний матрацик Cocoonababy повністю виготовляється у Франції і лише з безпечних для здоров'я малюка матеріалів. Основою є піноматеріал, що має знак якості CERTIPUR®, тобто виготовлений відповідно до високих стандартів безпеки, гігієни та охорони навколишнього середовища. Високоелеастичний піноматеріал відновлює свою форму та складається з двох шарів: м’якшого верхнього, що ніжно приймає малюка, та пружного нижнього, що забезпечує оптимальний комфорт та підтримку.

Захисний чохол для Cocoonababy виготовлений з тканини тенсел і відштовхує вологу - малюк не потіє, його шкіра вільно дихає. Наволочки для кокона виготовлені з фірмової тканини компанії Red Castle - Fleur de Coton: 92% бавовна, 8% поліестер. Тканина має знак якості OEKO-TEX® Standard 100, що означає, що вона не містить барвників, що викликають алергію, формальдегідів, кадмію, нікелю і багато інших речовин, які можуть бути небезпечними для здоров'я.

А тепер пригадайте, чи зустрічалась вам така ситуація: у мами на руках малюк спокійний, а варто лише покласти його у звичайне ліжко, як він починає плакати. В таких випадках батьки кажуть, що дитина капризує. Пані Даніель Сальдюксі пояснює: «У мами на руках малюк спокійний, бо знаходиться в зручному положенні. Коли ж дитину кладуть на пласку рівну поверхню ліжечка, дитина, починає не капризувати, як вважають батьки, а показувати, що їй незручно, що вона боїться впасти. Щоб уникнути цих незручностей, потрібно просто зібрати малюка позиційно. Для цього його й кладуть в кокон, де він лежить ніби в обіймах мами».