Здоровий сон немовлят: правила та традиції з усього світу

Лише ставши батьками, можна зрозуміти, що немає єдиної формули, як покласти малюка спати. Кожна матуся та татусь вибирають способи, які підходять саме для їхньої дитини. А ще виявляється, традиції підготовки малюків до сну відрізняються в залежності від країни, де вони проживають.

Так, наприклад, в США перед сном батьки люблять покупати маля, а потім заспівати йому колискову або почитати книжечку. Також американці вважають, що дитина повинна спати в окремій кімнаті.
У Кореї мама і тато сплять в одній кімнаті з малюком.
В Японії діти можуть спати скрізь: на руках у мами, в слінгах, прогулянкових колясках. Ще японці люблять легенько плескати діток по животику, що, на їх думку, допомагає заснути.
Батьки в Нідерландах дотримуються таких правил у догляді за дитиною: «відпочинок, регулярність, чистота».
В таких північних країнах як Норвегія, Фінляндія, Швеція малюків закутують в теплі ковдри та несуть спати на вулицю на свіжому повітрі.

Ще такий цікавий факт: дослідження майже 30000 сімей з різних країн світу показало, що кількість годин, протягом яких сплять діти, включаючи денний сон, теж відрізняється в залежності від країни. Так, наприклад, в Новій Зеландії діти сплять в середньому 13,3 години, в Сполучених Штатах 12,9 годин, а в Японії лише 11,6 годин.

Чи дійсно ця різниця в кілька годин сну має таке велике значення? Звичайно! Дослідження лікарів-педіатрів штату Массатчусетс, США, підтверджують, що кожна година сну неймовірно важлива як для фізичного розвитку, так і для розвитку мозку дитини. Сон безпосередньо впливає на когнітивний розвиток дитини, тобто на розвиток всіх видів розумової діяльності: сприйняття, пам’ять, формування понять, рішення задач, уява та логіка.

Крім національних традицій підготовки до сну є загальні вимоги до безпеки сну дітей, що визначаються міжнародними організаціями:

 • до 10-ти місяців не можна вкривати немовля традиційною ковдрою, так як малюк, рухаючи ніжками, може накинути її собі на личко, що небезпечно для дихання. Також дитина може розкритися уночі і їй буде холодно та некомфортно;
 • немовля потрібно завжди класти спати на спинку (якщо лікар не порадив інші положення);
 • в дитячій кімнаті не повинно бути запаху сигаретного диму;
 • перші 6 місяців після народження дитина повинна спати в окремому ліжечку, але в одній кімнаті з батьками;
 • матрацик повинен бути водонепроникний та чистий, він не повинен бути м’яким;
 • батьки не повинні спати разом з немовлям на дивані або в кріслі;
 • батьки не повинні спати поряд з немовлям, якщо вони палять, вживали алкогольні напої чи ліки;
 • не можна спати в одному ліжку з малюком, якщо батьки втомлені;
 • не можна сильно тепло вдягати малюка, щоб він перегрівався;
 • в ліжечку малюка не повинно бути м’яких іграшок, подушечок та бамперів для бортиків ліжечка.Щоб організувати здорові умови для сну свого малюка, дотримуючись всесвітньо-визнаних порад, в Україні все більше батьків кладуть спати своїх малят в так звані «спальні мішки», що заміняють класичну ковдру. Це аксесуар з бретельками на плечах дитини, завужений зверху (щоб дитині було тепло та затишно) та розширений донизу (щоб дитина могла вільно рухати ніжками), який малюк не натягне собі на личко (безпека) і не розкриється під час сну (тепло та затишок).


Спальні мішки Red Castle, Франція, відповідають всім вимогам до спальних мішків немовлят:

 • виготовлені з бавовняної тканини, що не містить небезпечних для здоров’я малюка матеріалів. Переваги тканини в тому, що вона не товста, але тепла і пропускає повітря, щоб дитина не перегрівалася;
 • спальні мішки Red Castle ростуть разом з малюком - за допомогою кнопок в нижній частині виробу можна вкоротити або збільшити довжину мішка в залежності від зросту малюка;
 • батькам зручно розкривати спальний мішок за допомогою застібки-блискавки на всю довжину і кнопки на плечі. Якщо ви відчули, що в кімнаті стало тепліше або потрібно поміняти малюкові підгузник, ви зможете тихо, акуратно і швидко розкрити спальний мішок;
 • бігунок блискавки прикритий тканиною, щоб малюк не чіплявся за нього ручкою;
 • спальні мішки Red Castle мають прорізи для ременів безпеки - зручно при використанні в автокріслі, так як ремені безпеки знаходяться не поверх спального мішка, а на тілі малюка, надійно його утримуючи;
 • крім того, спальні мішки Red Castle мають гарний сучасний дизайн, завдяки якому і малюк, і батьки будуть виглядати стильно!